راهنمای انتخاب مبلمان با شوینده‌پذیری آسان

راهنمای انتخاب مبلمان با شوینده‌پذیری آسان

انتخاب مبل یکی از مشکلاتی است که افراد هنگام خرید مبل با آن رو به رو هستند و به نوعی در سردر گمی به سر می برند و به اصطلاح افراد نمی دانند چه مبلی را بخرند که سرش به تنش بی ارزد. نمی دانند مبل پارچه ای بخرند یا چرم، نمی دانند چه نوع پارچه ای برای مبل مناسب است، نمی دانند چه پارچه ای را انتخاب کنند که دیرتر کثیف شود، چه پارچه ای را انتخاب نمایند که در صورت کثیفی قابل شستشو باشد و….

انتخاب مبلی که به راحتی قابل شستشو باشد یکی از موارد مهمی است که خیلی از افراد در هنگام خرید به آن دقت می کنند برای همین در این مطلب راهنمای انتخاب مبلمان با شوینده‌پذیری آسان را قرار دادیم ، با مجله خبری مبل شویی دلفین همراه باشید:

انتخاب مبلمان با شوینده‌پذیری آسان

انتخاب پارچه مبلی مناسب برای شستشو

انتخاب نوع پارچه مبل بسیار مهم است چرا که بخشی از کیفیت مبل را همین پارچه مبل تعیین می کند یعنی اگر پارچه مبل بی کیفیت باشد قطعا بعد از مدتی استفاده کردن از مبل به مشکل می خورید زیرا مبل دچار آسیب خواهد شد.

مبلمان چرمی راحت تر از مبلمان پارچه ای شستشو می شوند چرا که رطوبت را به خود جذب نمی کنند یعنی نفوذ مایع به درون بافت چرمی نسبت به بافت پارچه ای دیر تر اتفاق می افتد و معمولا با یک پارچه مرطوب بسیاری از لکه های ایجاد شده روی مبل چرمی پاک می شود، اما باید بدانید که نگهداری از مبلمان چرمی هم مشکلات خاص به خود را دارد که خیلی ها از آن بی خبرند و افرادی هم که این موضوع را می دانند خرید مبل پارچه ای ترجیح می دهند. مثلا مبلمان چرم بعد از مدتی تغییر رنگ داده و یا در اثر شستشوی زیاد پوسیده و پارگی پیدا می کنند.

پارچه کتان به دلیل اینکه با پودر و مواد شوینده قابل شستشو است، گزینه خوبی برای مبل می باشد زیرا شستشوی آن به راحتی انجام می پذیرد ولی خب این نوع پارچه هم بر اثر شستشوی زیاد دچار لک مردگی می شود و حالت چرک و زشت به خود می گیرند.

اگر پارچه ارزان و نامرغوب برای مبل انتخاب نمایید قطعا بعد از مدتی باید پارچه مبل را تعویض کنید، پارچه های ارزان قیمت، معمولا تراکم پایینی دارند از این رو راحت تر شستشو می شوند زیرا نفوذ مواد شستشو راحت تر به بافت آن ها انجام می شود ولی خب این پارچه ها چون از کیفیت پایینی برخوردارند از این رو به سرعت بعد از گذشت زمان کوتاهی دچار پارگی و چرک مردگی می شوند و شما مجبور به تعویض پارچه مبل خواهید بود.

پارچه های با کیفیت، تراکم بالایی دارند از این رو رطوبت به راحتی به بافت پارچه نفوذ نمی کند و خب به نسبت، شستشوی آن راحت نمی باشد و باید برای شستن و از بین بردن لکه ها از روی آن دقت کرد و زمان بیشتری را باید برای شستن مبل صرف نمایید.

مبلمانی هم هستند که دارای روکش نانوسرتکسی می باشند و خب قیمت بالاتری دارند و به راحتی تنها با یک پارچه، تمیز می شوند و کیفیت خود را از دست نمی دهند.

اگر حوصله تحقیق در مورد جنس مبلمان بر اساس شوینده‌پذیری آسان ندارید میتوانید از مبل شویی دلفین که خدمات مبل شویی در تهران ، پرند و اسلامشهر را بصورت تخصصی ارائه میدهد کمک بگیرید و بدون نگرانی از نحوه شستشوی مبل ، کار را به تکنسین های مبلشویی دلفین بسپارید.

انتخاب بدنه مبل مناسب برای شستشو

برای مبل هایی که بدنه ی چوبی دارند تنها باید از دستمال خشک برای گردگیری استفاده کرد مادام اگر دستمال مرطوب برای این مبل ها استفاده نمایید رنگ چوب از بین می رود و چوب مبل دچار رنگ پریدگی خواهد شد.

مبلمانی با بدنه استیل را هم باید تنها با دستمال مرطوبی که خوب آب گیری شده است پاک نمایید تا به اصطلاح رنگ استیل باخت نکند و هم اینکه روی بدنه ی استیل لکه ایجاد نشود.

انتخاب رنگ مبل مناسب برای شستشو

انتخاب رنگ پارچه مبل بسیار مهم است که خیلی از افراد با توجه به چیدمان منزل و دکوراسیون منزل، رنگ مبل را انتخاب می کنند و تعدادی از افراد هم رنگ مبل را بر اساس چرک تاب بودن آن انتخاب می کنند یعنی برای مبل، رنگ پارچه ای را انتخاب می کنند که دیرتر لکه کثیفی روی آن مشخص شود تا هر دفعه نیاز به شستشو پیدا نکند. پارچه های رنگ تیره نسبت به پارچه های رنگ روشن دیرتر کثیفی را در خود نشان می دهند از این رو می توانند گزینه مناسبی برای انتخاب باشند ولی این در صورتی است که این رنگ مبل مطابق با چیدمان منزلتان باشد تا شما را از خرید منصرف نکند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید