روش های مبلشویی حرفه ای

روش های مبلشویی حرفه ای

با فراگیر شدن مبل در دنیای امروزی نیاز به مبل شویی برای شستشوی تخصصی مبل هم بیشتر شده است و نظافت و تمیزی مبل ها به صورت یک دغدغه برای افراد در آمده است. روش های مبلشویی حرفه ای زیادی بوجود آمده که در ادامه برخی را بررسی خواهیم کرد. مبل شویی تخصصی توسط مراکز قالیشویی حرفه ای صورت می گیرد که به طور حرفه ای به شست و شوی مبل می پردازند.

در سال های قبل افراد روی مبل ها را با پارچه می پوشاندند و تنها زمانی که مهمان به خانه می آمد پارچه ها را بر می داشتند و از مبل استفاده می کردند؛ اما امروزه اینگونه نیست و همیشه مبل ها قابل استفاده هستند از این رو مبل ها بیشتر در معرض کثیفی و گرد و غبار هستند پس نیاز به شستن مبل ها وجود دارد. شستن مبل ها در صورتی کار راحتی است که افراد از نحوه ی درست شستن مبل اطلاعات کافی و لازم را داشته باشند در صورتی که افراد بی اطلاع از نحوه شستشوی صحیح مبل باشند آسیب جبران ناپذیری را برای مبل متحمل می شوند. پس اگر قصد دارید خود مبلتان را بشویید حتما حتما قبل از اقدام به کاری باید آموزش های لازم برای شستن مبل را ببینید و اگر حوصله و وقت آموزش و یادگیری ندارید و یا وقت گذاشتن برای تمیز کردن و نظافت مبل برایتان مقدور نیست حتما باید از خدمات مبل شویی ها بهره بجویید. مبل شویی دلفین در تهران و پرند شما را در پاکسازی و تمیزی مبل هایتان یاری کرده و سخت ترین لکه های مبل را از روی مبلمان پاک می نماید.

روش های مبلشویی حرفه ای

برای انجام مبل شویی حرفه ای نیاز به دستگاه های صنعتی چون وکیوم آب و بخارشو می باشد که مبل شویی های حرفه ای این دستگاه ها را دارا هستند و به مشتریان خدمات دهی انجام می دهند.

در مبل شویی ها، تمیزی مبلمان به دو روش انجام می شود:

مبل شویی به روش خشک شویی

در این شیوه ی شستشوی مبل، مبل ها پس از شستشو، خشک می شوند. در این شیوه پس از شستشو، آب و رطوبت ایجاد شده بر رویه مبل به وسیله دستگاه های مکنده مخصوصی جذب می شود و دیگر نیاز به مرحله خشک شدن در زیر نور خورشید نیست.

مبل شویی یکی از خدمات تخصصی قالی شویی ها به حساب می آید که همه قالی شویی ها ارائه ی این خدمات را ندارند و تنها برخی از قالیشویی های معتبر و حرفه ای این خدمات را برعهده می گیرند.

برای انجام مبل شویی حرفه ای نیاز به دستگاه های صنعتی چون وکیوم آب و بخارشو می باشد از این رو همه افراد در منزل نمیتوانند مبل شویی را به صورت حرفه ای انجام دهند.

مبل شویی به شیوه ی سنتی

در شیوه سنتی برای شستشو از آب و مواد قلیایی استفاده می شود تا اینگونه لکه های ایجاد شده روی مبل پاک شوند. در این روش بهتر است رویه کاملا از پیکره ی مبل یا صندلی جدا شود و سپس با استفاده از دستگاه های صنعتی رختشویی شسته و تمیز گردد.

درصورتی که رویه از پیکره جدا نشود متخصصان حرفه ای به گونه ای رویه مبل را با فشار بالای استاندارد خیس میکنند که این آب به لایه های داخلی زیر رویه مبل نفوذ نکند و اینگونه سبب آسیب به بخش های زیرین مبل نمی شوند. بعد از آن متصدی حرفه ای بخش قالی شویی مواد قلیایی را با یک ابر نرم شوینده روی رویه مبل می کشد و اینگونه تمامی لکه ها را از روی مبل پاک کرده  و بعد از آن با آب و دستمال خشک تمیز، تمامی کف ها و مواد قلیایی روی رویه را پاک می کند. حال نوبت خشک کردن تار و پود مبل می باشد که این کار خشک کردن با دستگاه وکیوم صنعتی انجام می گیرد که این دستگاه قابلیت جذب مایعات را از بافت مبل دارد. بعد از جذب شدن آب از میان بافت رویه مبل، باید مبل در فضای آزاد در مقابل نور خورشید قرار گیرد تا به طور کامل خشک شود. این مرحله یعنی خشک شدن کامل رویه ی مبلمان بسیار مهم است چرا که اگر این خشک شدن به صورت کامل صورت نگیرد بوی نم و نا فضای خانه را پر می کند و این بوی آزار دهنده می تواند نارضایتی قابل توجهی ایجاد نماید از این رو حتما از خشک شدن کامل مبل مطمئن شوید.

دستگاه های صنعتی مبل شویی

دستگاه های مبل شویی بخاری تولید می کنند که این بخار زمانی که روی رویه مبل زده می شود گرد و غبار و ذرات را از روی سطح مبل پاک می کند و جدای آن اثرات خیسی و جمع شدگی و خراب شدن پارچه را هم به دنبال ندارد و در عرض چند ساعت کل مبل هایتان مثل روز اول براق و تمیز خواهند شد.

دستگاه مکنده صنعتی هم که با ظرافت تمام رطوبت و مواد قلیایی را از درون رویه مبل و الیاف مبل بدون هیچ آسیبی به مبل بیرون می کشد.

شستشوی مبلمان در منزل

از آنجایی که جابجا کردن مبل کار بسیار سختی است و ممکن است در این جابجایی به مبل آسیب وارد شود، شستشوی مبل در منزل را انتخاب نمایید تا اینگونه جابجایی نداشته باشید و مبل ها در محل در عرض کمترین زمان شسته و تحویلتان گردند. مبل شویی دلفین که خدمات مبل شویی در پرند ، اسلامشهر و تهران را بصورت تخصصی ارائه می‌دهد دارای بهترین و حرفه ای ترین دستگاه های مبل شویی است و از بهترین و مرغوب ترین و بی ضررترین مواد شوینده برای تمیزی مبل استفاده می کند؛ پس با خیال آسوده شستشوی مبل ها را می توانید به مبل شویی دلفین بسپارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید