پاک کردن لکه جوهر از روی مبل

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل

زمانی که لکه جوهر روی پارچه مبل ایجاد می شود به سختی از روی پارچه مبل پاک می شود. برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل روشهای زیادی وجود دارد ، با مجله آموزشی مبل شویی دلفین همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست آورید:

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی مبل

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با نمک

برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با نمک باید سریعاً با دستمال کاغذی یا سفید جوش آب جوهر را جذب کنید تا از گسترش لکه جلوگیری کنید، بعد از آن باید کمی محل را مرطوب نمود و نمک را به صورت خشن بر روی لکه بپاشید و مدتی بگذارید تا نمک جوهر را جذب کند. پس از گذشت زمان کافی به آرامی با دستمال روی لکه و نمک بمالید تا لکه کمرنگ شود و بعد از آن نمک را از روی مبل بردارید و با یک مایع تمیزکننده یا آب ولرم مبل را پاک کنید.

توجه داشته باشید که از نمک برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل هایی با پارچه‌های حساس و قابل آسیب استفاده نکنید. قبل از استفاده هم باید روش پاک کردن لکه را روی یک نقطه پنهانی مبل امتحان کنید تا مطمئن شوید که به پارچه آسیبی وارد نمی‌شود.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با سرکه

برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با استفاده از سرکه قبل از هر چیز لکه را با دستمال کاغذی یا پارچه جذب کنید تا از گسترش لکه جلوگیری شود و سپس یک پارچه را در سرکه خیس کرده و روی محل لکه ی جوهر روی مبل قرار دهید و بر ندارید و بعد از حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دستمال را بردارید.

حال ترکیب یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب ترکیب نموده و این ترکیب را با دستمالی تمیزی روی لکه ی جوهر روی مبل بکشید تا لکه جوهر از روی مبل محو گردد. بعد از آن با دستمال تمیز، محل مبل را خشک کنید. اگر لکه هنوز باقی مانده، فرآیند را تکرار نمایید تا لکه جوهر به طور کامل از بین برود.

فراموش نکنید این فرآیند لکه‌زدایی را روی یک نقطه پنهانی و دور از دسترس مبل امتحان کنید تا از نتیجه کار مطمئن شوید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با آب و صابون

برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با استفاده از آب و صابون باید ابتدا شروع به جذب جوهر با دستمال کاغذی یا پارچه می‌کنیم تا از گسترش لکه جلوگیری کنیم. سپس یک قاشق چایخوری صابون مایع را در یک لیوان آب گرم حل کرده و سپس دستمالی را آغشته به این ترکیب آب و صابون نموده و روی لکه جوهر مبل بکشید، بعد از پاک شدن لکه جوهر با دستمال تمیز و مرطوب محل پاک شده را پاک کرده و سپس با دستمال خشک محل را خشک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با الکل

استفاده از الکل برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل یک روش موثر است. جوهر از جمله لکه های مقاوم و سخت است که اگر روی مبل ایجاد شود باید سریعا در جهت پاک کردن لکه اقدام کنید چرا که با گذشت زمان لکه ی جوهر روی مبل سخت تر می شود و به راحتی از روی مبل پاک نمی شود.

لکه جوهر را می توانید با الکل سفید از روی مبل پاک کنید تنها باید حواستان باشد تا مقدار زیادی الکل برای از بین بردن لکه جوهر روی مبل استفاده نکنید چرا که الکل پاک کننده ی قوی می باشد و قابلیت آن را دارد که رنگ پارچه مبل را ببرد. برای پاک کردن لکه ی جوهر از روی مبل با الکل باید به روش زیر عمل کنید.

  • قبل از هر چیز، با دستمال کاغذی یا پارچه، سعی کنید جوهر را جذب کنید تا از گسترش لکه جلوگیری کنید.
  • با استفاده از یک پارچه یا اسفنج، الکل را بر روی لکه جوهر بمالید. اجازه دهید الکل به خوبی به لکه نفوذ کند و جوهر را حل کند.
  • بعد از آن با استفاده از دستمال تمیز، محل پاک‌شده را خشک کنید.

ممکن است لازم باشد فرآیند را تکرار کنید تا لکه به طور کامل از بین برود. قبل از استفاده از الکل برای پاک کردن لکه ی جوهر، این روش را روی یک قسمت از پارچه مبل که دور از دید است انجام دهید تا از نتیجه کار، اطمینان حاصل کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با آبلیمو، خمیر دندان و جوش شیرین

می‌توانید از ترکیب آبلیمو، خمیر دندان و جوش شیرین برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل استفاده کنید. البته ممکن است این ترکیب برای هر نوع پارچه‌ی مبلی مناسب نباشند. از این رو توصیه می‌شود قبل از استفاده ی این روش‌،  ترکیب را روی یک نقطه پنهانی از مبل تست انجام داده تا از نتیجه کار اطمینان حاصل فرمایید.

آبلیمو معمولاً برای پاک کردن لکه‌های سفید و روشن مناسب است. می‌توانید آبلیمو را با آب مخلوط کرده و با این محلول لکه جوهر روی مبل را پاک کنید. سپس محل را با آب تمیز بشویید و خشک کنید. خمیر دندان هم می‌تواند برای پاک کردن لکه جوهر مفید باشد. می‌توانید خمیر دندان را روی لکه بمالید، بعد از مدتی، با یک دستمال تمیز خمیر را پاک کرده و با آب تمیز بشورید.

جوش شیرین هم می‌تواند به عنوان یک حلال برای پاک کردن لکه جوهر مورد استفاده قرار بگیرد. می‌توانید جوش شیرین را بر روی لکه بمالید، مدتی بگذارید و سپس با یک دستمال تمیز جوش شیرین را پاک کرده و با آب تمیز بشورید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با اسپری مو

اسپری مو هم ترفندی برای از بین بردن لکه جوهر از روی مبل است که روی مبل های چرمی، پارچه ای و مخملی کارایی دارد. برای استفاده از اسپری مو باید مقداری از اسپری مو را روی دستمالی تمیز اسپری کنید و آن را روی لکه جوهر مبل بکشید توجه داشته باشید که این کشیدن ها به سمت داخل لکه باشد.

مادام این کشیدن را تکرار کنید تا دیگر اثری از آثار لکه جوهر روی مبل باقی نماند. در  آخر حتما با دستمالی مرطوب سطح مبل را تمیز نموده و بعد از آن، محل را با دستمالی خشک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبل با مایع ظرف شویی و گلیسیرین

استفاده از گلیسیرین برای پاک کردن لکه جوهر روی مبل روشی ارزان قیمت می باشد که در پاک کردن لکه جوهر موثر واقع شده است. قبل از شروع هر کاری با استفاده از دستمال کاغذی یا پارچه، تلاش کنید تا جوهر را از روی مبل جذب کنید و سپس در جهت پاک کردن لکه جوهر اقدام بفرمایید.

برای این کار باید قسمت لک شده را با آب کمی مرطوب کرد و سپس ترکیب گلیسیرین و مایع ظرفشویی را روی محل لکه ی جوهر بمالید و خوب محل را به این ترکیب آغشته کنید. بعد از ده دقیقه اگر لکه جوهر هنوز روی مبل بود مجدد مراحل را تکرار نمایید.

در صورتی که با هیچ یک از روش های بالا نتوانستید از پس پاک کردن لکه جوهر از روی مبل بر بیایید بهتر است این کار را به متخصصین این کار بسپارید. مجموعه ی دلفین خدمات مبل شویی در تهران ، اسلامشهر و پرند را در سریعترین زمان ممکن و با بهترین مواد و تجهیزات انجام میدهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Call Now Buttonتماس بگیرید